Bank nie ma wglądu do informacji na temat pożyczek pozabankowych, które klient może mieć zaciągnięte. Jednakże, jeśli klient ubiega się o kredyt w banku i podczas procesu wnioskowania zostanie zapytany o swoje obecne zadłużenia oraz historia kredytowa, to powinien odpowiedzieć prawdę odnośnie wszystkich swoich pożyczek – także tych pozabankowych.

Jak banki widzą pożyczki pozabankowe?

Czy bank widzi pożyczki pozabankowe? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób zainteresowanych wzięciem kredytu lub pożyczki. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i wymaga trochę wyjaśnienia.

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że banki mają dostęp do informacji o naszych finansach poprzez BIK (Biuro Informacji Kredytowej). W bazie tej znajdują się informacje o wszelkich kredytach oraz pożyczkach jakie braliśmy w przeszłości. Dlatego też jeśli mieliśmy problemy ze spłatą swoich długów czy innych ratyfikowanych umów to może nam być trudniej uzyskać kolejny kredyt.

Jednakże co ważne – takie instytucje jak ViaSMS czy Wonga nie są rejestrowane przez Biuro Informacji Kredytowej ani żadną inną podobną firmę. Co za tym idzie wniosek na taki rodzaj pożyczek prawdopodobnie zostanie rozpatrzony tylko przez sam lendera i nikt więcej go nie będzie mógł sprawdzić.

Niektóre osoby mylnie uważają również, że pobierając szybką gotówkę od prywatnej firmy mogą ukryć ten fakt przed swoim aktualnym kontem bankowym lub planowanymi transakcjami finansowych np.: zakup mieszkania/auta itp., jednak nic bardziej błędne! Wiarygodność klientów dla każdego banku jest niezwykle ważna, dlatego też w przypadku większych kwot kredytowych czy pożyczek gotówkowych instytucje te dokładnie analizują historię naszych finansów.

Warto również zaznaczyć, że każda umowa podpisana z firmą pozabankową lub prywatną zostanie zgłoszona do Krajowego Rejestru Długów. Oznacza to, że jeśli mamy problemy ze spłatą takiej pożyczki możemy mieć trudności przy uzyskaniu kolejnego kredytu bądź nawet konta bankowego.

Oczywiście istnieją firmy oferujące szybkie chwilówki bez zbędnych formalności i wymagań co do zdolności kredytowej klienta – jednak warto pamiętać o tym by korzystać jedynie ze sprawdzonych źródeł i unikać podejrzanych ofert oraz oszustw. W internecie można znaleźć wiele opinii na temat różnych firm udzielających pożyczek pozabankowych – warto zapoznać się z nimi przed decyzją o skorzystaniu z usług danej firmy.

Podsumowując: choć prawdopodobieństwo tego jest mniejsze niż w przypadku tradycyjnej instytucji finansowej – pobierając pożyckę od prywatnej firmy musimy liczyć się ze swoim wpisem rejestrowanym w bazach dłużnikówe itp., a więc niestety potencjalne problemy w przyszłości. Dlatego też warto rozważyć wszystkie dostępne opcje i wybrać najlepszą dla siebie, a decyzję podjąć po gruntownej analizie naszych możliwości finansowych.

Wezwanie do działania: Zachęcamy Cię do skorzystania z oferty pożyczek w Alandis. Nie martw się, bank nie widzi Twoich pożyczek pozabankowych! Przejdź teraz na stronę https://www.alandis.pl/ i wybierz najlepszą dla siebie opcję finansowania.

Link tagu HTML: https://www.alandis.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here