Księgowa to zawód wymagający precyzji, dokładności oraz umiejętności analitycznego myślenia. W związku z tym warto w CV podkreślić swoje kompetencje i doświadczenie w dziedzinach takich jak rachunkowość, finanse czy podatki. Dodatkowo ważne jest uwzględnienie swojej znajomości programów księgowych oraz umiejętności pracy w grupie i organizacji czasu pracy.

Rachunkowość

Przy pisaniu CV warto zwrócić uwagę na to, jakie zainteresowania wpisujemy w sekcję dotyczącą naszej osoby. Z jednej strony powinny one pokazywać nasze hobby i pasje, ale równocześnie muszą być odpowiednie dla branży, w której pracujemy lub chcemy się znaleźć.

Jeśli jesteśmy księgowymi lub planujemy pracować jako specjaliści od rachunkowości, warto wybrać takie zainteresowania, które będą pozytywnym sygnałem dla potencjalnych pracodawców.

Na początek dobrą opcją może być wymienienie kursów i szkoleń dotyczących finansów czy podatków. Pokazuje to bowiem zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności oraz zdolność do uczenia się nowych rzeczy – co jest szczególnie ważne przy szybko zmieniającej się sytuacji na rynku pracy.

Księgowa może także wspomnieć o tymczasowych projektach doradczych albo wolontariacie prowadzonym np. przez organizacje pomagające przedsiębiorcom czy osobom prywatnym rozwiązać problemy finansowe. Także taka praca pozwalając udzielała porad innym ludziom daje nam dodatkową satysfakcję a przede wszystkim buduj ten obraz eksperta we własnej dziedzinie – co będzie doceniane przez rekrutera bądź przyszłego klienta.

Warto też pamiętać, że księgowość to nie tylko liczby i dokumenty – dobra znajomość języków obcych może okazać się bardzo przydatna w pracy z klientami zagranicznymi. Dlatego warto podkreślić swoje umiejętności językowe, szczególnie jeśli mówimy np. po angielsku czy niemiecku na poziomie co najmniej B2.

Innym ciekawym pomysłem będzie wymienienie pasji związanych ze sportem lub fitness – treningi pokazują bowiem dyscyplinowanie siebie oraz zdolność do pracy w grupach (w przypadku uprawiania teamowych sportów). Także prowadzenie bloga albo konta społecznościowego o tematyce żywieniowej bądź aktywności fizycznej daje nam szansą na dodatkową promocję naszej osoby jako eksperta ds. zdrowego stylu życia.

Niektóre firmy doceniają też pracowników zaangażowanych społecznie – dlatego można wpisać takie działania jak charytatywna pomoc dla potrzebujących albo praca wolontariacka w organizacjach pozarządowych zajmującymi się edukacją finansowa osób mniej zamoznych.

Oczywiście decyzja o tym, które zainteresowania warto wpisać do CV należy wyłącznie do kandydata i muszą one być autentyczne – przede wszystkim powinniśmy starań si`e przedstawiła sobie realistycznego obrazu naszej osoby i umiejętności.

Podsumowując, wybierając zainteresowania do wpisania w CV księgowej warto pamiętać o tym, że powinny one pokazywać nasze zaangażowanie oraz zdolności przydatne w pracy na stanowisku specjalisty ds. rachunkowości czy finansów. Warto więc wymienić takie rzeczy jak szkolenia podnoszące kwalifikacje bądź projekty doradcze dla innych przedsiębiorstw albo organizacji społecznych – ale też pasje sportowe czy wolontariatki ukazującej nas jako osobę aktywną i charyzmatyczną będąca ekspertem we własnej dziedzinie .

Wpisz w CV księgowej swoje zainteresowania, które są związane lub uzupełniają Twoje umiejętności zawodowe. Możesz wymienić np. organizację finansów osobistych, czytanie i analizowanie dokumentacji podatkowej oraz naukę nowoczesnych narzędzi księgowych.
Wezwanie do działania: Zachęcamy Cię do odwiedzenia strony https://miedzyrzecka.pl/ – portalu oferującego wiele przydatnych informacji dla specjalistów zajmujących się rachunkowością i finansami przedsiębiorstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here