LPP to polska firma odzieżowa, która zajmuje się produkcją i sprzedażą ubrań oraz akcesoriów. Właścicielem LPP jest Marek Piechocki, który założył firmę w 1991 roku w Gdańsku. Obecnie LPP posiada wiele marek takich jak Reserved, Cropp czy Mohito i działa na rynku międzynarodowym z ponad 1700 sklepami w różnych krajach świata.

Historia firmy LPP

LPP to polska firma odzieżowa, która zdobyła uznanie na całym świecie. Założona w 1989 roku przez Jerzego Lubiana i jego syna Sławomira, LPP rozpoczęła swoją działalność jako mały sklep z ubraniami sportowymi.

Od tamtej pory firma przeszła długą drogę i stała się jednym z największych graczy na rynku mody masowej. W ciągu kilku dekad istnienia firmy dokonano wielu zmian strategicznych, które pomogły rozwijać biznes.

Pierwsze lata funkcjonowania LPP były trudne – przedsiębiorstwo miało problemy finansowe oraz wiele wyzwań do pokonania. Jednak dzięki determinacji założycieli oraz ich umiejętności zarządzania firmą udało się przełamać te trudności.

W 1991 roku pojawiające się nowe trendy modowe zachęciły właścicieli do wprowadzenia własnej linii produktów – Cropp Town – który szybko zdobył popularność w Polsce ze względu na swój oryginalny styl i dostępne ceny dla młodszej grupy odbiorców.

Kolejna marka pojawiła się już tylko pięć lat później – House of Denim powstał aby zapewnić klientom wysokiej jakości jeansy dostosowane do różnych potrzeb konsumentów . Po sukcesach wynikających z tych dwóch marek, zdecydowano się na dalszą ekspansję.

W 2003 roku LPP otworzyło swój pierwszy sklep w Rosji pod marką Reserved. Niedługo potem rozpoczęto działalność we Włoszech i Niemczech oraz wprowadzono kolejne dwie nowe marki: Mohito i Sinsay – specjalizujące się odpowiednio w modzie damskej i młodzieżowej.

Firma rozwijała swoją obecność za granicą dzięki coraz większej liczbie sklepów stacjonarnych , ale także poprzez dostęp do sprzedaży online . Dziś produkty firmy można kupić nie tylko w Polsce, ale również między innymi na Ukrainie, Białorusi czy Czechach .

Od czasu powstania LPP postanowiło inwestować przede wszystkim w produkcję odzieży masowej jakościowo porównywalnej z tym co oferuje konkurencja premium – to pozwoliło firmie zdobyć rynek krajowy jak też europejski a nawet światowy (np. ZEA).

Największym wydarzeniem dla firmy było jej debiut giełdowy – miało ono miejsce we wrześniu 2001 roku . Od tego momentu firma systematycznie wzrasta zarówno pod względem wartości rynkowej jak też wyników finansowych generowanych przez nią przy okazji każdego sezonowego cyklu kolekcji ubrań.

Aktualnie właścicielami spółki są Jerzy Lubian oraz jego syn Sławomir. Oboje udzielają się w zarządzaniu firmą i kontynuują jej rozwój, zwiększając liczbę sklepów stacjonarnych jak też umiejętności sprzedaży online.

LPP to przykład polskiej firmy, która dzięki właściwej strategii biznesowej stała się jednym z najważniejszych graczy na rynku mody masowej . Dziś firma jest obecna w wielu krajach i stale poszerza swoją ofertę , co pozwala jej zachować pozycję lidera.

Zapraszam do sprawdzenia informacji na stronie https://www.bestoferta.pl/ dotyczącej właściciela LPP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here