Samochód zastępczy z ubezpieczalni

Różni ubezpieczyciele mają różne warunki udostępniania i rozliczania kosztów samochodów zastępczych w ramach ubezpieczenia OC. Świadczenie samochodu zastępczego na przestrzeni ostatnich lat bardzo się upowszechniło nie tylko wśród mieszkańców Katowic. Korzystamy z samochodów na koszt ubezpieczyciela coraz częściej i odważniej, a wszystko za sprawą bardziej klarownych warunków korzystania i coraz większych potrzeb w zakresie wykorzystania samochodu.

Przemieszczanie się po Katowicach

Katowice są miastem bardzo rozległym, trudno sobie wyobrazić poruszanie się komunikacja miejską z przeciwległych punktów na mapie Katowic. Stan komunikacji w Katowicach jest co najmniej pozostawiający wiele do życzenia. Tym samym bez samochodu ani rusz, bez względu na to czy samochód służy nam do pracy czy też do celów niezwiązanych z praca zawodową jak dowóz dziecka do szkoły, zakupy, spotkania towarzyskie itd. Jednocześnie Katowice, jako serce Aglomeracji Śląskiej jest miejscem, w którym dochodzi każdego dnia do setek kolizji, co za tym idzie przybywa poszkodowanych uprawnionych do korzystania z samochodu zastępczego na koszt ubezpieczyciela sprawcy kolizji na mocy polisy odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Korzystają na tym działające na terenie Katowic wypożyczalnie samochodów rozbudowując swoja flotę tak, aby móc zaoferować samochód zastępczy każdego typu przez siedem dni w tygodniu całodobowo. O ile auto casco nie jest obowiązkowe i nie zawsze możemy skorzystać z auta zastępczego na czas naprawy auta, to OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym mającym na celu zabezpieczenie poszkodowanego. Szkoda to nie tylko uszkodzenie pojazdu ale również uniemożliwienie poruszania się uszkodzonym pojazdem, zatem naprawą szkody jest usunięcie szkody w pojeździe jak również zrekompensowanie poszkodowanemu niedostępności jego pojazdu na czas naprawy.

Samochód zastępczy z ubezpieczalni

Wybierz wypożyczalnię

Uzyskując zielone światło na samochód zastępczy z oc i jego organizację we własnym zakresie pozostaje nam samodzielnie znaleźć właściwy pojazd w dowolnej wypożyczalni. Wbrew pozorom nie każda wypożyczalnia może mieć taki samochód. Im bardziej nietypowego, wyszukanego pojazdu szukamy tym trudniej go znaleźć, zwłaszcza w określonych widełkach cenowych wytyczonych przez ubezpieczyciela a raczej ceny rynkowe. Wydawać, by się mogło iż w Katowicach z łatwością wynająć możemy każdy samochód, w rzeczywistości jeśli już znajdziemy wypożyczalnię, która posiada w ofercie taki samochód, to zwykle ma go w jednym egzemplarzu niedostępnym w wybranym terminie na tak zwane wczoraj. Jeśli pierwszy raz przychodzi nam wynająć auto zastępcze może nastręczyć nam to stresu i obaw. Gdy wynajmujemy samochód już któryś raz z rzędu doskonale wiemy o co dopytać wypożyczalnię, jak również ubezpieczyciela. Problem może stanowić fakt iż nie jest to ubezpieczyciel jakiego my wybraliśmy, a ubezpieczyciel sprawcy szkody i tym samym za każdym razem może być to inne towarzystwo ubezpieczeniowe z innymi warunkami świadczenia usługi samochodu zastępczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here