Aby przedsiębiorstwa działały w odpowiedni sposób, powinny być one odpowiednio zarządzane. Pomaga w tym controlling – czyli zdobywana na profesjonalnych kursach wiedza, która ułatwia delegowanie zadań, podejmowanie decyzji oraz wdrażanie odpowiednich narzędzi. Teraz na kurs controllingu zapisać się możesz również Ty. Czego dowiesz się na szkoleniu?

Co to jest controlling?

Controlling ma ułatwiać oraz usprawniać proces zarządzania przedsiębiorstwem. Opiera się on na pozyskiwaniu oraz analizowaniu informacji, na podstawie których można podejmować trafne decyzje. Ważnym obszarem w controllingu jest stan finansowy przedsiębiorstwa oraz przestrzeganie budżetów, które są przypisane do poszczególnych zadań. Skupia się on także na doradzaniu komórkom decyzyjnym przedsiębiorstwa oraz delegowaniu zadań.

Czego możesz nauczyć się na kursie controllingu?

Wybierając się na kurs controllingu, dowiesz się przede wszystkim, jaka jest jego historia oraz znaczenie. Poznasz także jego funkcje. Na szkoleniu szczegółowo zostanie omówione miejsce i rola kontrolera w przedsiębiorstwie. Będziesz miał okazję zorientować się, jaki jest podział oraz zadania controllingu. Szczególne warto uważać na zajęciach poświęconych przygotowaniu firmy do wdrożenia controllingu. Doświadczony wykładowca podpowie, jak wykorzystywać informacje w procesie controllingu i jakimi kryteriami kierować się w czasie wyodrębniania centrów odpowiedzialności. Przybliży on także znaczenie rachunkowości zarządczej. Dowiesz się, jakie są korzyści, jak i bariery controllingu. Dobrze opracowany kurs powinien wyposażyć się w narzędzia do oceny ośrodków odpowiedzialności. To ważne, aby poznać, jak dokonywać pomiaru zjawisk ekonomicznych oraz oceny centrów odpowiedzialności. Poznasz mierniki oceny oraz sposoby budżetowania.

Jak wybrać odpowiedni kurs controllingu?

Solidnie opracowany kurs będzie przede wszystkim kładł nacisk na praktyczne umiejętności, dzięki czemu każdy jego uczestnik może dokonywać analiz controllingowych. Ważna jest również znajomość koncepcji biznesowego oraz finansowego controllingu. Najlepiej, aby omawiane zagadnienia były przedstawiane za pomocą case study.

Controlling kurs to świetna propozycja dla osób, które prowadzą własne przedsiębiorstwa lub chcą pracować w obszarze zarządzania. Zapotrzebowanie na kontrolerów jest duże, dlatego warto iść w tym kierunku. Jest to bardzo satysfakcjonująca praca, ponieważ pozwala przedsiębiorstwu maksymalnie wykorzystać swój potencjał oraz zasoby. W tej dziedzinie liczą się przecież efekty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here