Inwestycja w akcje, obligacje, fundusze ETF czy inne instrumenty finansowe jest obecnie możliwa w 100% online, bez wychodzenia z domu. Jest to możliwe dzięki internetowym platformom inwestycyjnym. W jaki sposób działają tego typu usługi? O czym należy pamiętać podczas poszukiwania dobrej platformy? Na te pytania udzielamy odpowiedzi w poniższym artykule.

Platformy inwestycyjne – dlaczego są popularne? 

W dobie galopującej inflacji coraz więcej osób poszukuje alternatywnych form pozyskiwania kapitału. Jedną z możliwości jest handel akcjami bądź funduszami ETF. Obecnie wcale nie trzeba wychodzić z domu, by zakupić dowolnie wybrane instrumenty finansowe. Jest to możliwe dzięki internetowym platformom inwestycyjnym.

Platformy inwestycyjne pozwalają na zawieranie transakcji na rynkach finansowych z całego świata w różnych strefach czasowych przez 24 godziny na dobę we wszystkie dni powszednie. W ten sposób zawsze, gdy nadarza się okazja, inwestorzy mogą w szybki sposób podejmować decyzje biznesowe i pomnażać swój kapitał. Za pośrednictwem platform inwestycyjnych możemy zakupić kryptowaluty, akcje, obligacje, fundusze ETF i wiele, wiele innych. Szeroka liczba dostępnych instrumentów sprawia, że z roku na rok z platform inwestycyjnych korzysta wiele osób. Jedną z popularnych platform jest home.Saxo

Decydując się na tego typu inwestycje trzeba jednak zdawać sobie sprawę z wysokiego poziomu ryzyka. Ulokowanie kapitału w instrumenty finansowe charakteryzujące się bardzo dynamicznymi zmianami ich wartości, np. w kryptowaluty, prowadzi do tego, że istnieje znaczące prawdopodobieństwo utraty wszystkich zainwestowanych środków. Z tego względu warto korzystać z usług takich platform inwestycyjnych, które zaoferują nam niezbędne wsparcie merytoryczne w postaci poradników czy możliwości połączenia się z konsultantami, którzy udzielą nam wszelkich informacji na temat specyfiki określonych inwestycji. 

Co należy wziąć pod uwagę przy wybieraniu dobrej platformy inwestycyjnej? 

Podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług platformy inwestycyjnej powinno być poprzedzone dokładną analizą. W związku z wysokim zapotrzebowaniem na tego typu usługi znalezienie właściwej platformy może być dość trudne. 

Zanim założymy konto na którejkolwiek platformie, sprawdźmy, jakie narzędzia i wskaźniki do analizy oferuje, jakie są funkcjonalności, na ilu rynkach można realizować transakcje, ile wynoszą koszty uczestnictwa także czy można tam skorzystać z wersji demonstracyjnej konta. Jeśli po dokładnej weryfikacji tych czynników okaże się, że platforma spełnia nasze wymagania, jest to znak, że warto skorzystać z jej usług. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here