Dropshipping to model biznesowy, w którym sprzedawca nie przechowuje produktów na własnym magazynie, lecz przekierowuje zamówienia do dostawcy zewnętrznego. W ten sposób przedsiębiorca może uniknąć kosztownych inwestycji w magazyny i zapasy towarowe. Jednak czy dropshipping jest trudny? Odpowiedź brzmi: tak i nie – wszystko zależy od indywidualnych umiejętności i podejścia do tego typu biznesu.

5 Wyzwań, z którymi musisz się zmierzyć w dropshippingu

Czy dropshipping jest trudny? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób zainteresowanych biznesem online. Dropshipping to sposób prowadzenia sklepu internetowego bez posiadania własnego magazynu czy produktów na stanie. W tym modelu sprzedaży, przedsiębiorca współpracuje z hurtownikiem lub producentem i zamawia produkty tylko wtedy, gdy klient dokonuje zakupu.

Choć dropshipping może wydawać się łatwy i opłacalny sposobem prowadzenia biznesu e-commerce, istnieją pewne wyzwania oraz trudności dla tych którzy chcą rozpocząć swoją przygodę w tej branży.

1) Konkurencja

Dropshiping stał się bardzo popularnym modelem działalności handlowej przez Internet co oznacza że konkurencja jest duża. Z tego powodu musisz oferować atrakcyjną cenowo ofertę aby przyciągnąć klientów a jednocześnie utrzymać odpowiedni poziom marż.

2) Zarządzanie dostępnością produktów

W przypadku działań typowych dla modeli tradycyjnych nie ma potrzeby ciągłego monitorowania stanów magazynowych – podczas gdy zarządzając sklepami internetowymi w modelach B2B / B2C wymaga regularnego sprawdzania stanówek zapasu każdego asortymetu , ponieważ wszelkie bieżace zmiany są widoczne natychmiast . A jeśli ktoś już kupi dany produkt, ale nie ma go na stanie u dostawcy – to może mieć problemy z realizacją zamówienia.

3) Współpraca ze słabymi partnerami handlowymi

Dobrym pomysłem jest wybór sprawdzonego i godnego zaufania hurtownika lub producenta. Niestety, czasem trudno znaleźć odpowiedniego partnera biznesowego. Często bywa tak że wysyłka opóźnia się o kilka dni , albo jakość produktu okazuje sie być gorsza niz zakładano co prowadzi do niemiłych sytuacji typowych dla branży e-commerce.

4) Brak kontroli nad procesem logistycznym

Dropshipping polega na przesyłaniu paczek bezpośrednio od sprzedawcy do klienta końcowego przez pośrednika (np. kuriera). To oznacza brak pełnej kontroli nad całym procesem logistycznym: od pakowania i etykietowania paczki aż po jej doręczenie klientowi.

5) Zarządzanie zwrotami oraz reklamacjami

Zwroty są częścią każdej działalności handlowej online jednak w przypadku dropshippngu musimy liczyć się również z innymi problematyczne kwestiami jakimi sa np.: różnice miedzy produktem przedstawionym na zdjęciach a tym który faktycznie dotrzeło do kupującego czy też uszkodzenia wynikające podczas transportu . Właśnie dlatego warto dokładnie zapoznać sié  z procedurami zwrotów oraz reklamacji oferowanymi przez dostawcę.

Podsumowując, dropshipping nie jest łatwym sposobem na prowadzenie biznesu. Wymaga to ciągłego monitorowania stanów magazynowych u swojego partnera handlowego, dbania o dobre relacje z klientami i starannych działań marketingowych w celu przyciągnięcia uwagi potencjalnych nabywców. Jednakże mimo wszystkich trudności jakie może napotkać przedsiębiorca , model ten nadal cieszy się dużą popularnością ze względu na brak konieczności ponoszenia kosztóW wynikających z utrzymania własnego magazynu czy też posiadanie sporego kapitału startowego – co dla wielu początkujacych osób chcacych rozpocząć działalność gospodarcza staje sie kluczowe .

Wezwanie do działania: Sprawdź sam/a! Odwiedź stronę https://www.asmoto.pl/ i przekonaj się, czy dropshipping jest trudny.

Link tagu HTML :
Odwiedź stronę ASMOTO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here