Czy przy dropshippingu potrzebna jest kasa fiskalna? To pytanie, które często zadają sobie przedsiębiorcy rozpoczynający działalność w tej dziedzinie. Warto zastanowić się nad tym zagadnieniem, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji podczas kontroli skarbowej.

Przepisy dotyczące kasy fiskalnej w dropshippingu

Czy przy dropshippingu potrzebna jest kasa fiskalna? To pytanie nurtuje wielu przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje biznesy w oparciu o ten model. Dropshipping to sposób na zarabianie pieniędzy bez konieczności posiadania magazynów i własnych produktów. W tym przypadku sprzedawca oferuje produkty klientom, ale nie ma ich fizycznie na stanie – zamawia je od hurtownika lub producenta dopiero po otrzymaniu zamówienia.

Wraz z rozwojem e-commerce coraz więcej osób decyduje się właśnie na dropshipping jako formę prowadzenia działalności gospodarczej. Jednakże, jak każda forma handlu wymaga przestrzegania określonych przepisów prawnych oraz obowiązkowych podatkowych formalności.

Przepisy dotyczące kasy fiskalnej w dropshippingu są bardzo jasne i precyzyjne. Zgodnie z polskim prawem VAT-owskim osoba prowadząca sklep internetowy musi posiadać kasę fiskalną, gdyż zawiera ona wszelkie informacje niezbędne do pobrania podatku VAT (np.: numer NIP firmy kupującej). Bez tego urządzenie trudno byłoby kontrolować transakcję pomiędzy sprzedającym a kupującym oraz pobierany podatek.

Jeśli chodzi o konkretne wytyczne dla osób zajmujących się dropshipingiem to sytuacja jest stosunkowo prosta: aby uniknąć kłopotów z fiskusem, należy posiadać kasę fiskalną i stosować się do obowiązujących przepisów.

Warto jednak podkreślić, że nie każdy dropshipper musi mieć kasę. W przypadku małych sklepów internetowych (o niewielkiej liczbie transakcji) wciąż istnieje możliwość prowadzenia działalności bez takiego urządzenia – jeżeli dochód netto firmy nie przekracza 20 tysięcy złotych rocznie lub gdy sprzedawane produkty są zwolnione z VAT-u. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, żeby dokładnie przebadań warunki swojej działalności i na ich podstawie zadecydować czy potrzebuje się kasy fiskalnej.

Co ciekawe, coraz więcej producentów oferuje gotowe rozwiązania dla przedsiębiorców zajmujących się dropshippingiem. Dostępne są specjalne moduły płatnicze oraz systemy księgowe pozwalające automatycznie generować faktury VAT oraz pobierać odpowiednią kwotę podatku od klienta przy realizacji zamównienia przez sklep online.

Podsumowując: choaćh większość osób zajmująca sie drophippingiem powinna być wyposażona w kase rejestrująca to jednakże jej posiadanie uzależnione jest od indywidualnych okolicznosci twojego biznesu a także ilości transakcjii jakie wykonujesz miesięcznie.

Ostatecznie, chcąć prowadzić legalną działalność w oparciu o dropshipping należy dokładnie przebadań wszystkie obowiązki jakie na nas spoczywają. Wszelkie niejasności warto skonsultować z doradcą podatkowym lub innymi specjalistami zajmującymi się prawnym aspektem e-commerce. Tylko wtedy można mieć pewność, że prowadzony biznes jest bezpieczny i zgodny z prawem oraz że unikniemy kłopotów ze służbami kontrolnymi czy urzędnikami skarbowymi.

Wezwanie do działania: W przypadku prowadzenia dropshippingu, należy skonsultować się z urzędem skarbowym w celu ustalenia wymagań dotyczących kasy fiskalnej.
Link tag HTML do https://www.fashionweek.pl/:

Fashion Week

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here