W czasach obecnych można także dostać kredyt na auto używane i co równie istotne wiele banków takowych udziela. Udzielenie takiego kredytu jest też powiązane z wycena danego pojazdu w stanie obecnym, ale to nic trudnego, bo na rynku nie brak ekspertów od wyceniania aut użytkowych i rodzinnych. Kluczowe znaczenie ma też i to, że wielu ( http://forum-kredytowe.info.pl/ ) takowych ekspertów wycenia na stałe pojazdy bankom. Tak to wygląda w dość wielu krajach świata i jeśli są to pojazdy popularne, to z kredytem na cos w tym stylu nie ma większego problemu, bo w tym konkretnym przypadku rynek jest znacznym i zapotrzebowanie na najpopularniejsze typy pojazdów też nie słabnie. Nawet taki typowy kryzys ekonomiczny, w którego przypadku gospodarka zwalnia o zaledwie te cztery procent nie zmienia znacząco zapotrzebowania na te pojazdy.

Kredyty na auta kolekcjonerskie

Istnieje możliwość wzięcia kredytu na samochód kolekcjonerski i to taki w tym genialnym stanie technicznym i wizualnym. Problem tylko tkwi w tym, że trzeba znaleźć eksperta od wyceny tych pojazdów, który nie tylko wyceni taki samochód na podstawie tego jak one stoją na serwisach aukcyjnych. Tego typu ekspert ( http://forum-kredytowe.info.pl/ ) raczej nie patrzy na to ile sobie ludzie życzą za samochód, ale zwraca też uwagę na kondycję rynku podając tę realną obecnie cenę. Może i przez takie działanie eksperci wielu ludzi rozczarowują, ale niestety takie są realia. Mogą oni w mniemaniu niektórych zaniżyć wycenę. Tak się dzieje głównie ze względu na to, że ceny przedmiotów kolekcjonerskich nie rosną w sposób stały. Wartość takowych jednego dnia rośnie, a drugiego nawet nieco maleje. Kluczowe znaczenie ma też i to, że na tę wartość może znacząco wpłynąć kryzys gospodarczy, który się zaczyna. Dlatego właśnie zakupienie auta kolekcjonerskiego na kredyt to dość trudna sprawa, bo wyceny ekspertów odpowiadają obecnym realiom rynkowym, a nie oczekiwaniom klientów.

Czy rzeczoznawcy się nie mylą?

Rzeczoznawcy wyceniający przedmioty kolekcjonerskie takie jak samochody, które mają ponad pięćdziesiąt lat często sami handlują takimi autami i na dokładkę doskonale znają realia rynkowe. Dlatego też ich wyceny są zazwyczaj tymi w dziewięćdziesięciu procentach trafionymi. Kluczowe znaczenie ma też i to, że taki ekspert ma uprawnienia i co równie istotne nie raz już wyceniał podobne przedmioty. Ze względu na te konkretne przyczyny banki korzystają z jego usług dość często jeśli chodzi o wycenę takiego wiekowego auta w idealnym stanie, bo banki dzięki takiej wycenie zarabiają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here