Interesuje Cię sprzedaż online? Okazuje się, że dziś jest to banalnie proste! Dzięki platformom internetowym takim jak marketplace’y już w  ciągu kilku godzin możesz zacząć sprzedawać swoje towary! Wystarczy założyć konto na wybranej platformie handlowej (np. Allegro, eBay, Amazon, Emag, Worten, Cdiscount Etsy itd.). Jak to zrobić? Sprawdź nasz poradnik!

Sprzedaż na marketplacach – poradnik krok po kroku!

Krok 1: Ustal strategię biznesową, czyli zdecyduj, co chcesz sprzedawać i znajdź niszę

Każdy nowy przedsiębiorca internetowy chce zostać kolejną dużą i popularną firma i zaistnieć z niepowtarzalną, wyróżniającą się na rynku marką. Jednak jest tak, że dzisiejszy rynek jest wprost nasycony różnymi produktami i trudno jest wykształcić pomysły na zyskowny, wyjątkowy asortyment do sprzedaży. Dlatego bardzo ważne jest, by poświęcić czas na zbadanie i prawdziwe zrozumienie grupy docelowej, czyli swoich przyszłych, potencjalnych klientów.

Krok 2: Stwórz własną markę

To ważny krok, który wyróżni Twoją firmę. Opracuj wizerunek marki i zadbaj o estetyczny wygląd swoich produktów, wraz z wszelkimi obrazami, które w przyszłości klienci będą wiązać z Twoją marką

Krok 3: Wybierz platformę do sprzedaży online

Pora na podjecie decyzji co do tego, w którym marketplace chcesz sprzedać swoje produkty. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z platformami e-handlu, ich działaniem, funkcjami i procesami.

Pamiętaj, że najpopularniejsza lub najczęściej wybierana w Twoim środowisku platforma nie oznacza, że ​​jest ona dla Ciebie odpowiednia. Najlepiej juz na początku zasięgnąć porady specjalistów, którzy często oferują bezpłatną konsultację w tej dziedzinie. Zewnętrzna firma doradzi Ci, czy wybór danego markletplace jest zgodny z Twoimi potrzebami biznesowymi lub je rozwiązuje. Wypisz wszelkie pytania i skontaktuj się z fachowcami w dziedzinie obsługi i optymalizacji marketplace’ów, takimi jak Global Marketpalce Agency.

Krok 4: Załóż konto na wybranym marketplace i zbuduj swój sklep internetowy

O ile założenie konta na Allegro, Amazon czy eBay jest proste, to uzyskanie szybkiej sprzedaży i regularnie pozyskiwanie nowych klientów wymaga przemyślanej strategii marketingowej. Dlatego warto rozpocząć współpracę ze specjalnie do tego przygotowaną firmą zewnętrzną, która zajmie się profesjonalnie wszystkimi aspektami e-marketingu tak, by sprzedaż online była wolna od błędów, które możesz popełnić, rozpoczynając swoją przygodę z wybranym marketplace. Specjaliści z Global Marketpalce Agency doradzają:

najważniejszą rzeczą, która liczy się najbardziej jest zawsze sprzedaż. Dlatego to, w jaki sposób będziesz promował swój sklep, w dużym stopniu uwarunkuje zysk, jaki osiągniesz. Warto od początku zrobić to dobrze, aby sprzedaż online nie przerodziła się w bardzo czasochłonne hobby.

Krok 5: Promuj swoją markę i sklep internetowy

To może wydawać sie zawiłe, zwłaszcza jeśli na początku nie masz odpowiednich funduszy na wykupienie reklam typu Facebook Ads i Google Ads, a marketing treści jest Ci obcy. W tej kwestii także może Ci przyjść z pomocą fachowa firma zewnętrzna, która pomoże Ci wypromować należycie Twoje produkty.

Życzymy powodzenia w sprzedaży online!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here