Jeśli Twoja firma wymaga rozbudowy floty samochodowej i stawiasz na leasing, musisz wiedzieć, że tak samo jak w przypadku różnych ofert kredytowych, tak samo umowy leasingowe podpisywane są przy uwzględnieniu różnych warunków współpracy pomiędzy firmą leasingową a leasingobiorcą. Ogromna konkurencja na tym rynku sprawia, że wybór najlepszego leasingu wcale nie jest taki prosty. Co należy brać pod uwagę gdzie szukać najlepszych leasingów? Kompendium wiedzy w tym zakresie poznasz poniżej. 

Czy tani leasing zawsze oznacza dobry?

Najwięcej firm zwraca uwagę na to, aby leasing generował jak najniższe koszty. Oczywiście, finansowe w tym przypadku są niezwykle ważne, natomiast nigdy nie powinny być priorytetem. To, ile będzie kosztował leasing, można łatwo oszacować, na przykład wykorzystując internetowe i bezpłatne narzędzie, jakim jest kalkulator leasingowy. Pamiętaj jednak, aby pod uwagę brać całkowite koszty leasingu, a nie jedynie miesięczną ratę czy liczbę rat. Niektóre firmy leasingowe pobierają wysokie odsetki za zwłokę w spłacie albo prowizję za udzielenie leasingu. Różna będzie również wartość wykupu auta po zapłacie ostatniej raty, przez co taki zabieg nie zawsze jest opłacalny. 

Koszty nie są też najbardziej istotne, jeśli uwzględnimy, że ich sporą część można wrzucać w koszty prowadzonej działalności, co znacznie zmniejsza obowiązkowe rozliczenia podatkowe. 

Czynniki, które sprawiają, że leasing jest atrakcyjny

Musisz wiedzieć, że dobra firma leasingowa zajmie się kompleksową obsługą Twojej samochodowej floty, bez względu na to, czy w leasing bierzesz jedno auto, czy jednak zarządzaniu podlega kilka, kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt pojazdów mechanicznych. 

Leasingodawcy, którzy gwarantują całkowitą i kompleksową opiekę, powinni być liderami rynku. Dzięki nim właściciel firmy może zająć się najważniejszą częścią działalności biznesu i korzystać ze służbowych aut w pełnym komforcie. 

Firmy leasingowe oferują płacenie OC i AC auta, jego serwisowanie, naprawy, serwis ogumienia, assistance 24, karty paliwowe, rabaty u biznesowych partnerów oraz znacznie więcej bonusów, dzięki którym użytkowanie samochodów staje się naprawdę wygodne. Fakt, że leasingowane pojazdy mechaniczne nie stają się od razu własnością firmy, nie jest żadną ujmą. W licznych przypadkach jest to wręcz zaleta, ponieważ po spłacie ostatniej raty można oddać samochód, który jest już mocno wyeksploatowany i wziąć kolejny, nowszy. 

Korzystaj z rankingów leasingowych 

Świetną pomocą w zakresie wyboru najlepszego leasingu okazują się rankingi leasingowe. To zestawienia, które uwzględniają kluczowe dla opłacalności i atrakcyjności danej umowy leasingowej czynniki. W takich porównaniach sprawdzisz, gdzie uzyskasz leasing najtaniej i jakie konkretnie modele aut możesz wprowadzić do floty samochodowej w swoim biznesie. Jaki jest maksymalny czas współpracy z leasingodawcą i jakie formalności musisz spełnić, aby współpraca była w ogóle możliwa. Pamiętaj, że leasing jest możliwy również dla nowych firm, które dopiero rozpoczynają swoją biznesową przygodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here