Samochody ciężarowe są w dzisiejszym świecie niezbędne – to właśnie nimi po całym świecie rozwożone są najróżniejsze ładunki, od żywego inwentarza, przez zaopatrzenie sklepów po dostawy paczek ze sklepów internetowych.

Praca jako kierowca samochodu ciężarowego to nierzadko ciężki kawałek chleba – większość czasu spędza się za kierownicą, a czas wolny od prowadzenia także spędza się w aucie. Dlatego tak ważny jest komfort nie tylko kierowcy, ale też niezawodność samochodu dostawczego.

Skąd wziąć dobrej jakości, niezawodny samochód?

Jest kilka możliwości – można postarać się o celowy kredyt w banku i uzyskane środki przeznaczyć na zakup auta. Można pożyczyć od znajomych, jeśli akurat ktoś z bliskich nam osób ma auto ciężarowe i jest gotowy pożyczyć je na dłuższe trasy. Można odkładać przez parę lat wszystkie pieniądze, zostawiając sobie niezbędne minimum, a następnie za oszczędności kupić wysokiej jakości auto dostawcze. Można wynająć auto od pracodawcy, co niestety ale nierzadko pożera cały zysk z pracy. Ale można też skorzystać z oferty leasingu.

Finansowanie samochodu ciężarowego

Leasing to korzystny sposób na nowe auto ciężarowe – nie dość, że płacąc niewysokie miesięczne raty możemy zarabiać (a więc odpada przymus oczekiwania na nazbieranie środków, o którym wspomniano wcześniej), to jeszcze po kilku latach można spróbować swoje auto wykupić na własność. Cena jest znacznie niższa, niż gdybyśmy próbowali podobnej jakości auto kupić ‚z ulicy’, a użytkując auto od nowości (czyli od rozpoczęcia leasingu) mamy pewność, że nie ma żadnych wad ukrytych, wiemy jak było prowadzone i co było nim przewożone.

Wybieranie pośrednika w leasingu nie jest łatwe – należy wyszukać firmę odpowiedzialną i rzetelną. Finansowanie samochodu ciężarowego w MAN FS może być rozwiązaniem tej sytuacji. Aby dowiedzieć się więcej, warto odwiedzić stronę: manfs.pl.

Samochód ciężarowy w leasingu da Ci możliwość nie tylko natychmiastowego spieniężenia auta, ale też masz możliwość ‚odpisywania’ kosztów comiesięcznych rat. Czyli dwie pieczenie na jednym ogniu – będziesz mieć auto, którym będziesz mieć możliwość realizowania zleceń transportowych, ale także będziesz mógł pośrednio czerpać korzyści z płaconych co miesiąc rat.

Przyjrzyjmy się jeszcze wykupowi samochodu po ustaniu umowy leasingowej. Nie każdy pośrednik umożliwia taki manewr. Jest on dla leasingobiorcy bardzo korzystny ze względów opisanych powyżej – samochód, jeśli miałby już jakieś wady, to na pewno w toku użytkowania podczas trwania umowy leasingowej by one się ukazały. Cena wykupu jest zwykle znacznie niższa, niż przy próbie zakupu auta o podobnym przebiegu. No i nie na darmo mówi się, że samochód ciężarowy to zwierzątko kierowcy. Każdy człowiek przyzwyczaja się do posiadanego dobra, nie jest więc dziwne że kierowca, który spędza dziennie kilkadziesiąt godzin za kółkiem, a potem nierzadko także poświęca w nim kilka godzin na sen, będzie chciał swoje auto zachować po ustaniu umowy leasingowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here