Decyzja o wyborze banku to wyjątkowo istotna sprawa, gdyż to właśnie w nim będziemy gromadzić swoje oszczędności. Muszą być więc ulokowane w bezpiecznym miejscu. Oczekujemy od placówki nie tylko pomocy w kwestii kredytu i gromadzenia naszych pieniędzy, ale i pomocy w innych dziedzinach życia. Z jakich usług banku ludzie są najbardziej zadowoleni i do czego przykładają szczególną uwagę wybierając swój bank?

Decyzja o wyborze banku to wyjątkowo istotna sprawa, gdyż to właśnie w nim będziemy gromadzić swoje oszczędności. Muszą być więc ulokowane w bezpiecznym miejscu. Oczekujemy od placówki nie tylko pomocy w kwestii kredytu i gromadzenia naszych pieniędzy, ale i pomocy w innych dziedzinach życia. Z jakich usług banku ludzie są najbardziej zadowoleni i do czego przykładają szczególną uwagę wybierając swój bank? 

Zwróć uwagę na aktualne promocje

W dzisiejszych czasach każdy z nas posiada konto bankowe. Choć w dalszym ciągu zwykle zakładamy je stacjonarnie, dokonując tego online jesteśmy w stanie otrzymać trochę zasobów finansowych na początek. Każdy bank co pewien czas ma w ofercie korzystne promocje, takie jak choćby spersonalizowana oferta, dopasowana do preferencji klienta lub obniżka za założenie konta przez internet. Spotkać możemy ponadto promocje dla osób uczących się czy aktywujące się przy aktywowaniu konta oszczędnościowego. 

Warto mieć na uwadze, że banki są powściągliwe, jeśli chodzi o promocje bankowe. Najlepiej je śledzić oraz sprawdzać, czy rzeczywiście są warte zainteresowania. Systematyczne sprawdzanie ofert sprawi, że z pewnością znajdziemy te najciekawsze. Jeśli nie masz na to czasu, to fachowe i aktualne analizy znajdziesz na blogach o promocjach bankowych.

Kompetentna pomoc

Kwestie związane z otwieraniem i prowadzeniem konta bankowego, jak również z innymi ofertami i usługami dla niektórych osób mogą być zagmatwane. Na zadowolenie klienta wpływa postawa pracowników banku do rozwikłania problemu. Podczas wyboru banku kierujemy się doświadczeniem pracowników oraz chęcią do dawania porad. z chęcią przyjmujemy rady odnośnie tego, w jaki sposób zaoszczędzić pieniądze, które usługi mogłyby nam się przydać oraz jak zwiększyć kapitał. Mamy wówczas przekonanie, że bankowi zależy na naszym mocnym rozwoju i na nas samych, jako na człowieku. 

Statystyki udowodniły, że średnio 30% klientów chce dostawać nietypowe propozycje, a więc takie związane z korzystaniem z zupełnie innych usług niż związane z pieniędzmi. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, banki coraz częściej mają w ofercie korzyści podczas zamawiania hotelu, lotu samolotem czy zamawiania dań w lokalu. 

Koszt prowadzenia konta

Istotną kwestią przy wyboru placówki bankowej są również opłaty wiążące się z korzystaniem z jego oferty. Mogą one wynikać z samego założenia konta, jego posiadania, wypłacania gotówki z bankomatu czy karty z własnym motywem. Jeśli wykonujemy miesięcznie dużo przelewów, ważne będzie, aby w danym banku były one za darmo lub niedrogie. Oferta musi być więc dobrana do naszych preferencji. Jeśli mamy pytania, najlepiej skontaktować się z bankiem, który pomoże wybrać ofertę. 

Niekiedy konta nazywa się darmowymi, jednak wiąże się to ze spełnieniem podstawowych wymagań. Może to być przykładowo comiesięczny wpływ wymaganej kwoty. Wybierając bank należy usiąść i dokładnie przeczytać wszystkie wymagania. 

Koszt związany z kredytem

W dzisiejszych czasach potrzeba wzięcia kredytu stała się powszechną praktyką, dzięki której możemy kupić mieszkanie, wymarzony pojazd lub wybrać się na wczasy. Kredytu udzieli nam każdy bank, jednak nie na takich samych podstawach. Podczas wyboru musimy się więc kierować przede wszystkim oprocentowaniem a także prowizją, którą pobiera bank za przyznanie kredytu gotówkowego. Im mniejsze, tym lepiej dla nas. Oceńmy też ile musimy mieć wkładu własnego i jak długo potrwa zobowiązanie.

Opinia o banku

Wybierając bank należy sugerować się opiniami pozostałych klientów a także doświadczeniem banku. Niemałą popularnością cieszą się banki aktywne od wielu lat, dominujące na rynku. O pozycji rynkowej świadczy potencjał kapitałowy, w związku z tym większy bank o krajowym czy nawet międzynarodowym zasięgu zapewni większe zaufanie niż niewielkie, miejscowe banki. Przetrzymując swoje pieniądze na koncie dążymy do tego, aby były zawsze bezpieczne. Właśnie dlatego doświadczenie i renoma banku są tak ważne. Poza tym warto zwrócić uwagę na m.in. elastyczność decyzyjną banku, szybkość realizacji zleceń a także posiadanie sprawdzonego systemu informatycznego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here